Prezentace obce v celorepublikovém kole Vesnice roku 2014.

Zobrazit všechny aktuality

KS DOROST - mistrovský zápas

Jako zápas dvou rozdílných poločasů by se dal charakterizovat dnešní mač.

Hostům vyšel vstup do zápasu na výbornou. Hned v 1´ šla sražená střela těsně vedle domácí branky. Ve 2´ už se ale radovali, když středem hřiště prošel hostující hráč a Klobouky vedly 0:1.

Kluci zabrali, ale vyrovnání se nedočkali. 25´ se hrálo převážně na hostující polovině. Trefená tyčka byla jen jednou šancí, jinak pozorně hrající hostující obrana nás do dalších šancí nepouštěla. Naopak hosté hráli na brejky, ze kterých byli nebezpeční.

Po jednom přišla hrubka stopera. Ztrátu míče ve vápně hosté ve 37´ potrestali 0:2. Ve 39´ bylo ještě hůř. Přetažený centr přeletěl až na zadní tyč a bylo to 0:3.

Naštěstí přišla přestávka, ve které byli byli borci upozorněni, že tydy cesta k bodům nevede.

Druhý poločas to už byl jiný tým. Zvýšený důraz, nasazení a hlavně touha zápas otočit.

Hosty jsme přišpendlili k jejich brance a gól visel ve vzduchu. Když to nešlo ze hry pomohly nám standartky. Po rohu v 53´ snížil Hlinšťák na 1:3. Hosté se jenom bránili a v 57´ Liďák snižuje opět po rohu na 2:3. Asi 80 přítomných diváků bylo ve varu a hnalo borce za vyrovnáním. Hráči dřeli a byli odměněni v 64´. Macík potrestal nedorozumění hostující obrany a z úhlu vyrovnal na 3:3. Bohužel hostům vyšel další brejk. Po naši ztrátě u soupeřovy šestnáctky přišel míč za obranu a v 77´ hosté opět vedli 3:4.

Borci vytáhli poslední zbytky sil a po zásluze opět srovnali. Další rohový kop posadil Bětík na hlavu Hlinšťákovi a v 87´ bylo srovnáno na 4:4. Zápas tedy rozhodly pokutové kopy, ve kterých jsme byli úspěšnější.